שיקום הפה

ד"ר בורטמן מורשה ע"י משרד הבריאות לבצע את כל סוגי טיפולי השיניים בהרדמה כללית, חלקית, טשטוש (סדציה) ונייטרוס.

בעל ותק וניסיון רב שנים ברפואת שיניים כללית, תוך שימת דגש על השתלות שיניים ביום אחד, שיקומי פה מורכבים ואסתטיקה של הפה.

שיקום הפה:

תחום זה כמו כל שיקום, מטרתו להחזיר את הפה לתפקוד מלא ולשפר את מראה הפנים על ידי שיחזור שיניים חסרות, באמצעות שחזורים קבועים כמו כתרים, גשרים והשתלות או שחזורים נשלפים כמו תותבות.

מסיבות שונות במשך השנים, אובדן שיניים הינו חלק מחיינו. אובדן של שן אחורית מתבטא בתפקוד לקוי של השיניים – לעיסה, תזוזה של השיניים האחרות ולעיתים ניידות שלהן, צמצום במרווח הבין לסתי, קריסה של הלחיים לתוך המרווח בו חסרות שיניים וכתוצאה מכך שינוי במראה הפנים. תיתכן גם פגיעה בסגר ובאיכות לעיסת האוכל.

אובדן של שן קדמית ישפיע אסתטית על המראה הכללי ויפריע להגיית מילים, נגינה בכלי נשיפה, שירה, דיבור וכתוצאה מכך לירידה בביטחון העצמי של המטופל.

ככל שמספר השיניים קטן יותר, לחץ שרירי הלסתות פוגע בשיניים הקיימות, הלחץ עובר לשרירים ולמפרקי הלסתות, מצב העלול לגרום לאי נוחות בשל מגבלות בפתיחת הפה לכאבים ולנזק לשיניים סמוכות או מבנים אנטומיים קרובים.

כתרים:

שיחזור שן עי כתר (שחזור קבוע) יעשה במקרה בו שורש השן בריא או עבר  טיפול שורש, או כאשר חלק רב מכותרת השן הטבעית אבד בשל סתימה קודמת.

גשר:

שיחזור שן/שיניים עי גשר (שחזור קבוע), באמצעותו נעשית השלמה בתמיכת השיניים הסמוכות לאזור של השן החסרה.

השיניים הסמוכות לאזור מחוסר השיניים ישמשו כעמודי גשר ויתמכו בשיניים המלאכותיות שיותקנו כהשלמה של שיניים במקום אלו שאבדו.

שיניים תותבות:

שיחזור שיניים נשלף, הניתן כפתרון בעת חוסר שיניים מלא או חלקי, למטופלים שמצבם אינו מאפשר החדרת שתלים ללסת.

תותבת חלקית – משמשת תחליף לשיניים חסרות ובאמצעות ווים גמישים, נאחזת ומתקבעת על שיניים קיימות בפה, משני צידי החסר.

פתרון שיקומי נשלף בקלות ומאפשר היגיינה ותחזוקה פשוטים למדי למטופל.

תותבת שלמה – תהיה פתרון שיקומי מוצלח ללסת מחוסרת שיניים לחלוטין. מהווה תחליף לשיניים החסרות ומשחזרת את המספר המלא של השיניים.

בהיבט האסתטי – ממלאה ותומכת ברקמות הפנים שאיבדו את התמיכה והגובה הבין לסתי אשר נקבע ע"י סגירת השיניים בין שתי הלסתות.

 

השתלות שיניים:

אובדן שיניים קורה מסיבות שונות, אנו מאבדים את השיניים שלנו בשל תאונה, הזדקנות, טיפ שכשל, מחלת חניכיים, או נזק מתחזוקה לקויה.

השתלים מהווים תחליף ראוי לשיניים אבודות אלו.

השתלת שיניים מהווה פתרון שיקומי שנועד להחזיר את החיוך, את איכות החיים, את הבטחון העצמי, את הדיבור השוטף ואת ההנאה מאוכל.

פתרון זה אשר היווה פריצת דרך לפני זמן לא רב, הינו חלק אינטגרלי ויומיומי מטיפול שיניים שיגרתי.

למי ?

התהליך מתאים למקרים של חסר בשן או בשיניים ורצון של מטופלים להחזיר את הפה לתפקוד מלא, במקום תחליפים וותיקים יותר כמו גשר על גבי שיניים בריאות או שיניים תותבות.

איך?

לאחר בדיקה קלינית מקדימה, של מצב בריאותי כללי, מצב השיניים/החניכיים  ומחלות רקע, יוחלט על תהליך הטיפול המתאים יחד עם המטופל.

משהושלמו ההכנות – במסגרת הליך כירורגי, מוחדר בורג טיטניום לעצם הלסת, במקום השורש החולה שנעקר, ועליו נבנית שן חדשה המתפקדת באופן הדומה לשן המקורית.

ישנם מקרים בהם נוכל לבצע העמסה מיידית, כלומר שתלים ושיניים  מעליהם בביקור אחד.

במרפאה שלנו משתמשים בשתלים מתקדמים המאפשרים תפקוד מלא לאורך שנים רבות. שיעורי הצלחת הטיפול ושרידות השיקום הנם גבוהים מאוד בשל המיומנות הגבוהה וההיכרות המעמיקה של הרופאים שלנו עם התהליכים השונים.

מה אורך הטיפול?

בהתאם למצב הבריאותי של המטופל ובהתאם למצב הפה, ניתן להחליט על אופן ואורך הטיפול. גם השתלות ביום אחד נעשות במרפאה וגם אלו עוברות הליך של אבחון מוקדם להתאמה אישית מדויקת.

כל סוגי ההשתלות יכולות להתבצע תחת גז צחוק, בהרדמה מקומית, תחת סדציה (טשטוש), או תחת הרדמה מלאה.

ואחרי ?

על אף היותן של השתלות השיניים הליך כירורגי לכל דבר, ההחלמה הנה יחסית קלה ומהירה ותוך זמן קצר ניתן לחזור לתפקוד מלא ולשיפור ניכר באיכות החיים לשנים רבות.

צרו קשר עם מרפאת השיניים של ד"ר בורטמן

יחזקאל שטרייכמן 10, תל אביב – טל' 03-7502192 | מספר נייד לווטסאפ בלבד – 050-3838397
Call Now Button