השתלת עצם

כאשר יש צורך בשיקום קבוע של השיניים אך לא ניתן לעשות זאת בשל חוסר עצם, יש לשקם תחילה את התשתית- העצם, ואז להחדיר לתוכה את השתלים.

 

קיימות מספר שיטות להשתלת עצם: חומר העצם המושתלת מופיע בדרך כלל כגרגירים קטנים או כגוש, כמעט כל השתלת עצם מחייבת כיסוי בממברנה מיוחדת העשויה קולגן, שמטרתה לשמור על העצם המושתלת.

 

אורכו של הניתוח 90-45 דקות, מתבצע במרפאת השיניים עצמה.

בחלק מהמקרים נהוג לתת למטופל לפני הניתוח תרופות אנטיביוטיות ונוגדי כאב. בחלק מהמטופלים נעשית השתלת העצם בהרדמה מקומית, ובמקרים מורכבים יש לבצע הניתוח בהרדמה מלאה או בטשטוש.

 

התהליך הכירורגי כולל חשיפת העצם של הלסת, השתלת עצם נוספת ותפירת אזור הניתוח. בחלק מהמקרים, במיוחד במטופלים המרכיבים תותבות נשלפות, לא ניתן להחזיר מיד את התותבת ויש להמתין עד לריפוי מלא וירידה של הנפיחות ושל הבצקת.

 

תקופת ההחלמה הראשונה נמשכת כשבועיים. לאחר ההשתלה יש להמתין תשעה-עשרה חודשים עד בניית העצם מחדש, תלוי בסוג העצם המושתלת ובמיקומה בפה. זמן ההמתנה מתקצר לארבעה-שישה חודשים כשנעשה שימוש בעצם מגוף המטופל.

 

האם השתלת העצם ושתלים יכולים להתבצע בו זמנית?

התנאי ההכרחי לשילוב השתלים כבר באותו ניתוח הוא היכולת לייצב את השתל בחלק העצם הקיים ולמנוע ניידות. איכות העצם וזמינותה קובעים את האפשרות.

 

חשוב לדעת: לעיתים יכולים להופיע שטפי דם על פני העור סמוך לאזור הניתוח.

 

×

הצהרת נגישות

אתר זה נבדק ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA. הנחיות הנגישות מבהירות כיצד ליצור תכני אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלות. עמידה בהנחיות הנגישות מסייעת להפוך את האינטרנט לנגיש וידידות לכל בני האדם.

אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות. אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

רמת הנגישות באתר: