מאמרים וחדשות

השתלות שיניים ושיקום הפה

בשנים האחרונות עם העלייה במודעות הצרכנית, נוצרה באופן טבעי גם מערכת ציפיות גבוהה יותר של הצרכנים.
כיום טיפולי השיניים צריכים להיות מותאמים לצרכי המטופלים, ועל רופאי השיניים מוטלת המשימה למצוא דרכים לחיסכון בכסף ובמשאב היקר הנוסף של המטופל – זמן וכל זאת מבלי לפגוע באיכות ומקצועיות הטיפול.

בזמנו היה מספיק חדר קטן ורופא אחד שעושה הכל, אך כיום בכדי לעמוד בציפיות של המטופלים נדרש הרבה יותר, קודם כל מקבץ של רופאים שכל אחד מהם מתמקצע בתחום אחר, מנהל רפואי שבודק ומפקח על הפעילות, וועדת מומחים רפואית למקרים מורכבים, ציוד ברמה גבוהה ופריסה ארצית של מרפאות.

בעבר קצב החיים היה איטי יותר, כיום אנו עסוקים מסביב לשעון ומחפשים דרכים לנהל ביעילות את המשאב המתכלה החשוב ביותר שלנו, הזמן.רפואת השיניים התקדמה גם היא עם השנים, חומרים מתקדמים פותחו, שיטות טיפול מהירות של השתלות שיניים הומצאו ע"מ לקצר את משך הטיפול.

מגיע למטופלים ליהנות מטיפולי שיניים מהירים מבלי לפגוע באיכות הטיפול, ישנן מגוון שיטות חדשניות שיכולות להקל על המתרפא את הטיפול, למנוע כאב ולחסוך הרבה זמן.

העמסה מיידיתהשתלת שיניים בהעמסה מיידית, כרוכה בהליך קצר ונפוצה מאוד באירופה, שיטה זו הולכת ונהיית נפוצה יותר ויותר גם בארץ בזכות יכולתה לקצר את משך התהליך ולקבל את אותה איכות הטיפול.זוהי שיטת טיפול ייחודית המאפשרת התקנת שיניים קבועות על גבי שתלים ביום אחד.טיפולים בשיטה זו מיועדים לרב המתרפאים לרבות כאלו הסובלים מספיגת עצם ומתרפאים  מחוסרי שיניים.

הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ובד"כ ללא כאבים וללא תופעות לוואי, לשיטה זו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד

ALL ON 4

שיטה שפותחה ע"י ד"ר פאולו מאלו מפורטוגל בשיתוף חברת השתלים nobel biocare  , שיטת all on 4 הינה שיטה אשר  פותחה עבור שיקום קבוע של השיניים  בתהליך מהיר ,לאנשים מחוסרי גובה עצם, בכמות  של 4-6 שתלים דנטליים והעמסת השתלים באופן מידיי  ללא צורך בהליך של הרמת סינוס.בשיטה זו בכל לסת מוחדרים  שתלים בצורה מקבילה  באזור הקדמי ושתלים המוחדרים בצורה אלכסונית בחלק האחורי.

על אותם שתלים מעמיסים מיד לאחר ההשתלה מבנים. על המבנים  מורכבת  תותבת מוברגת (פרסה המורכבת על החניכיים בניגוד לגשר הנמצא בתוך החניכיים ).

בשיטה זו נדרש תכנון מוקפד מאד, עם ניסיון רב בכירורגיה ורמת ביצוע של השיקום בצורה מדויקת, על מנת להכין מצב שבו יהיה ניתן ,לבצע את  הליך ההשתלה והשיקום באותו יום. שיטה זו מתאימה בעיקר למטופלים מחוסרי עצם באזורים רבים ,מטופלים אשר להם לא ניתן לבצע שיקום רגיל ,רמת המיומנויות וההקפדה על ההליך המדויק מבטיחים את איכות הטיפול והצלחתו.

* רצוי מאוד שהבדיקה וההחלטה על ביצוע פרוצדורה זו תבוצע ע"י וועדת מומחים ,הכוללת :   כירורג ,מומחה לשיקום הפה, ומומחה לחניכיים.

*יש לשים לב :ישנן מרפאות המציעות שיטה זו באופן גורף בגלל הפשטות ומהירות הביצוע עבור המרפאה.

יתרונות•    הליך מהיר
•  לא מחייב הרמות סינוס
•    לדעת רבים ,תותבת מוברגת עולה באיכותה על תותבת רוכבת
•    מהווה פתרון יעיל למטופלים מחוסרי עצם

חסרונות

•    קיים ניסיון של מעט שנים בשימוש בשיטה
•    כשל של אחד השתלים יכול לגרום לקריסה של המערכת
•    מחיר השיקום בשיטה דומה למחיר שיקום רגיל
•    נותנת מענה ללסת שלמה בלבד
( בחירת השימוש בשיטה מחייב הוצאת השיניים שנותרו בלסת ,ללא קשר למצבן)

לדעתנו המוחלטת-שיטה זו נחותה מהשיטה המקובלת
( שלגביה יש שימוש עם ניסיון של עשרות שנים )
של שיקום קבוע ללסת על גבי 8-10 שתלים.שיטת אול און 4 (ALL ON 4) מוצעת בד"כ כלל כפתרון מצוין לאלה אשר אינם מתאימים לשיקום הפה בדרך הקונבנציונלית

אל העמוד הקודם

×

הצהרת נגישות

אתר זה נבדק ונמצא נגיש לאנשים עם מוגבלויות על פי Web Content Accessibility Guidelines 2 ברמה AA. הנחיות הנגישות מבהירות כיצד ליצור תכני אינטרנט נגישים לאנשים עם מוגבלות. עמידה בהנחיות הנגישות מסייעת להפוך את האינטרנט לנגיש וידידות לכל בני האדם.

אנו עושים כל שביכולתנו שהאתר יהיה נגיש לאנשים עם מוגבלות. אם בכל זאת נתקלתם בבעיית נגישות אנא שלחו לנו הערתכם במייל.

רמת הנגישות באתר: